Skóra noworodka, miękka jak aksamit, delikatna jak jedwab, ma jedyny zapach na świecie. Rodzice, którzy po raz pierwszy dotykają noworodka, mogą przekonać się, że jego skóra jest wyjątkowa. Ponieważ skóra dziecka jest delikatna, ponosimy wielką odpowiedzialność za dbanie o nią jak o skarb. Oprócz jedwabistej tekstury skóra noworodków jest również bardzo wrażliwa i podatna na podrażnienia. Należy zwrócić szczególną uwagę na kosmetyki dla noworodka ze sklepu internetowego bee.pl do czyszczenia i pielęgnacji dziecka.

Jakie są główne punkty przy wyborze kosmetyków dla noworodków?

Istnieje wiele produktów kosmetycznych dla noworodków i bez względu na to, gdzie idziesz do sklepu lub apteki, na półkach znajdują się różne rodzaje kosmetyków, takie jak:

  • kremy,
  • oleje,
  • szampony,
  • pianki,
  • detergenty.

Jak wybrać kosmetyki dla dzieci?

Kupując kosmetyki dla noworodków, nie bądź niecierpliwy, szczególnie przy pierwszym zakupie. Musisz poświęcić określoną ilość czasu i uwagi, ponieważ wpływa to na zdrowie i stan skóry dziecka. Przede wszystkim nie zapomnij przeczytać etykiet kosmetyków. Konieczne jest dokładne sprawdzenie nie tylko składników kosmetyków, ale także tego, czy kosmetyki są przygotowywane dla dzieci, które jeszcze się nie urodziły, czy istnieje odpowiedni certyfikat. Im krótsza lista surowców wymieniona na etykiecie, tym lepiej. Unikaj kosmetyków, które używają sztucznych barwników i aromatów, wybierz kosmetyki organiczne wykonane z naturalnych składników. Należy wyraźnie unikać sztucznych substancji chemicznych, takich jak parabeny, ponieważ często podrażniają skórę i powodują reakcje alergiczne.

Co to są składniki zmiękczające?

Emolient to popularny kosmetyk, który jest zalecany nie tylko do pielęgnacji skóry noworodków, ale także do pielęgnacji skóry dzieci i dorosłych. Dlaczego te doskonałe produkty kosmetyczne są zalecane do pielęgnacji skóry noworodków? Emolienty to hipoalergiczne produkty do pielęgnacji skóry, które nie zawierają sztucznych substancji. Jest on delikatny, nie podrażnia skóry i nie powoduje reakcji alergicznych.

Zatwierdzenie

Jak wspomniano wcześniej, kosmetyki dla noworodka wymagają specjalnego zatwierdzenia. Obecnie kosmetyki dla dzieci w wieku poniżej 3 lat muszą być certyfikowane przez Instytut Zdrowia Matki i dziecka lub Instytut Zdrowia Dziecka. Informacje te są przydatne podczas wstępnych badań przesiewowych kosmetyków dla dzieci, ale te produkty kosmetyczne, które nie są certyfikowane, zostaną odrzucone podczas wstępnych badań przesiewowych.

 

Rekomendowane wpisy