Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie są najważniejsze typy nici i czym się charakteryzują

Dla niejednej osoby nici do odzieży specjalistycznej kojarzą się z maszyną do szycia i co najwyżej różnymi rodzajami kolorów, dopasowanymi do kolorystki danej odzieży.

Rzeczywiście odzieżowa branża korzysta chyba z nici najczęściej, ale jak pokazuje praktyka, nie jedynie ona. W końcu wszystkie meble tapicerowane także są szyte z kawałków tkanin, i wykorzystywane są do tego rzecz jasna odpowiednie nici. Zupełnie inne, niż odzieżowe, znacznie wytrzymalsze i grubsze, tak żeby sofa czy narożnik służyć mogły przez długie lata. Za pomocą nitek zszywane są też taśmy do plecaków, sprzęt sportowy, namioty, i wiele innych przedmiotów, o których na co dzień się nie myśli. W pierwszej kolejności nici podzielić można z uwagi na rodzaj surowca użytego do ich produkcji.

Najczęściej wykorzystywane do ich wytworzenia są naturalne surowce, to znaczy bawełna oraz w mniejszej ilości jedwab i bawełna. Ale jeśli potrzebne będą jakieś nietypowe parametry, na przykład takie jak rozciągliwość czy wysoka odporność na rozerwanie, to wykorzystywane są też rozmaite sztuczne tworzywa. Na przykład takie jak nylon, poliester, czy w ostatnich czasach także i teflon. Bardzo zróżnicowana jest także konstrukcja nici, która jest uzależniona od ich przeznaczenia. Branża krawiecka korzysta przykładowo najczęściej z nici gładkich, a tapicerzy z nici odcinkowych czy z pojedynczych włókien. Na naszym rynku jest dużo specjalistycznych odmian tego produktu, lecz jeżeli ktoś będzie chciał, to nici polskie wykona także odpowiednie na zamówienie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz