Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Hostingi internetowych stron – jakie są ich często wybierane rodzaje

W polskim internecie działa obecnie kilka milionów stron internetowych, które każdy z użytkowników może przeglądać. Aby to jednak było wykonalnemożliwe, to każda z takich stron musi być umieszczona na jakimś fizycznym serwerze podpiętym do sieci internetowej. Jeśli ktoś chce, to do tego może wykorzystać swój domowy komputer, lecz dużo lepszym rozwiązaniem są różnego rodzaju hostingi. Przez to, że fizycznie maszyny umieszczone są w profesjonalnych serwerowniach, to znacznie zwiększa to poziom bezpieczeństwa. Takie serwerownie mają szereg zabezpieczeń przed pożarem, zalaniem czy ingerencją osób nie mających uprawnień, dlatego są dużo lepszym rozwiązaniem niż jakiś komputer w domu czy firmie.

Aktualnie dużym zainteresowaniem cieszą się trzy rodzaje takich hostingów. Wybór odpowiedniego będzie zależał od kilku rzeczy, ale najczęściej to będzie ilość odwiedzających i generowane obciążenie. Jeżeli jakaś strona nie ma dużej ilości gości, to bez żadnego problemu można się zdecydować na jeden z licznych hostingów współdzielonych. Jak sama ich nazwa mówi, na jednej maszynie znajduje się od kilku do kilkunastu tego typu kont, i wszystkie one działają wspólnie. Dużą zaletą takiego rozwiązania będzie to, że nie ma potrzeby się znania na administracji, ponieważ wszelkimi technicznymi sprawami będą się zajmować pracownicy hostingowej firmy.

Aktualnie bardzo często w ofercie znajdują się też konta przeznaczone pod konkretne projekty, na przykład takie jak hosting www WordPress. Następną z dostępnych opcji jest hosting VPS serwer. Jeśli chodzi o niego to również na jednym komputerze będzie się znajdować parę kont, ale każde z nich posiada gwarantowane zasoby w postaci pamięci, procesora i transferu. Przy takich hostingach konieczne być może samodzielne zarządzanie kontem, albo za dodatkową opłatą zatrudnienie kogoś do administrowania. Dla stron generujących duże obciążenia i ruch najbardziej optymalne będą serwery dedykowane. Przy nich klienci do dyspozycji otrzymują kompletną maszynę, co oznacza ze nie będą się oni musieć dzielić jej mocą.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz